Orijinal Parça

Orijinal Parça - KIA

Neden orjinal yedek parça?


KIA yetkili servislerimizde satılan orijinal yedek parçalar, kaliteli ve uzun ömürlüdür. Orijinal yedek parça, güvenli sürüş keyfini, aracınızdan yüksek performans almanızı ve aracınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar, bakımları KIA yetkili servislerinde KIA Orjinal Parçaları kullanılarak yapılmış aracınız satılırken de ilk günkü değerini korur. 

Kalite kontrolü yapılmış orijinal KIA yedek parçalarının satışı, sadece KIA Yetkili Satıcılarında yapılır. Her parça orijinal değildir. Rastgele bir yerden alınan ve dış görünüm olarak aslına benzeyen herhangi bir parça gerçekte orijinal değildir. Böyle bir parçanın farkını kısa bir süre sonra KIA'nızı kullanırken anlarsınız. 

 

KIA'nız değerlidir... 

Orijinal olmayan ve Çelik Motor onayı olmayan parçalar, KIA'nıza uyum sağlamaz, harcamalarınız ve zamanınız boşa gider. Kimliği belirsiz parçaların KIA'nızın orijinalliğini, performansını bozmasına izin vermeyin. Çelik Motor güvencesindeki KIA parçalarını, Çelik Motor'un ülke geneline yayılmış KIA Yetkili Satıcılarında bulabilirsiniz. 

Orijinal Parça - KIA
Yağ Filtresi
Orijinal Parça - KIA
Fren Balatası
Orijinal Parça - KIA
Yakıt Filtresi
Orijinal Parça - KIA
Hava Filtresi
Orijinal Parça - KIA
Debriyaj Diski

Yağ Filtrelerinin Aracınız Üzerindeki Rolü 

Yanma sonucu ortaya çıkan dumanlar ve yabancı maddeler ile, kirlenmiş motor yağları motor arızasına neden olabilir. Bu nedenle, yağ filtrelerinin yabancı maddeleri en iyi şekilde ayıklaması ve motorun düzgün çalışmasına yardım etmesi gerekmektedir. 


Neden KIA Orjinal Yağ Filtresi? 


-KIA Orijinal Yağ Filtreleri motorunuz için en iyi korumayı ve bu sayede en iyi performansı sunar.
-KIA Orijinal Yağ Filtreleri motorunuzun yüksek performansını koruyup ömrünü uzatarak pahalıya mal olan onarımların önüne geçer.
-Özel olarak geliştirilen KIA Orijinal Yağ Filtreleri filtreleme kapasitesini yüksek düzeyde arttırır.
-Kompakt ve hafif bir yapıya sahip olan KIA Orijinal Yağ Filtreleri, değerli parçaların korunması için filtre yüzeyi alanını korur.
-KIA Orjinal filtreler gerçekleştirilen testlerde %99 filtreleme oranı gösterirken, taklit yağ filtreleri ancak %40 oranında filtreleme gerçekleştirebilmektedir.

 

Orijinal Parça - KIA

Fren Balatasının Aracınız Üzerindeki Rolü 

Fren balatası, sürücü fren pedalını devreye soktuğunda tekerlekleri döndüren fren diskini tutar. 

Neden KIA Orjinal Fren Balatası? 

-KIA orijinal fren balatası, sıcaklık değişkenlerine göre sürtünme faktörünü eşit şekilde dağıtır ve kullandığı asbest (amyant) sürtünme malzemeleriyle çevre açısından risk oluşturmaksızın dayanıklılık gösterir.
-KIA orjinal ve taklit fren balataları karşılaştırıldığında taklit olanın sert bir yüzeyi vardır; partiküller büyüktür, asbest ve başka zehirli maddeler içerir.
-Orijinal Fren Balataları, orta ila yüksek sürtünme katsayısına, yüksek kampana uyumunun sonucu olarak iyi dirence ve performansa sahiptir. Dayanıklılığı ve kalitesi yaygın şekilde beğenilmektedir ve yüksek astar ve kampana ömrüyle maliyet açısından hesaplıdır

Orijinal Parça - KIA

Yakıt Filtresinin Aracınız Üzerindeki Rolü

Yakıt filtresinin rolü, yakıt sisteminin (yakıt pompası, enjektör vb.) arıza yapmasını önlemek için benzini ve dizeli filtre ederek yakıt saflığını maksimize etmektir. 

Neden KIA Orjinal Yakıt Filtresi? 

Orjinal yakıt filtresi yerine, taklit yakıt filtresi kullanılırsa, aracınız için hayati önem taşıyan aşağıdaki unsurlarda belirtilen problemler açığa çıkar. 

-Yakıt Pompası: Çabuk aşınır ve yabancı maddelere karşı çok az direnç gösterir.
-Basınç Regülatörü: Düzensiz basınç arızaya neden olur.
-Enjektör: Tıkalı bir meme hızlanma ve çalışma arızasına neden olacaktır.
-Motor: Bozulur ve silindir aşınması görülür.

Arızalı bir enjektörün değiştirilmesi için gereken maliyet, güvenilir bir Orijinal Yakıt Filtresi almak için gerekenden çok daha fazladır. 

Orijinal Parça - KIA

Hava Filtresinin Aracınız Üzerindeki Rolü 

KIA Orijinal Hava Filtreleri tozun ve kir partiküllerinin büyük bölümünün motorunuza girmesini engellemek için son filtreleme teknolojisinden yararlanır. Bu aracınızın maksimum motor performansını garantiler, hızlanma eğrisi altındaki düz noktaları minimize, yakıt ekonomisini optimize eder. KIA Orijinal hava filtrelerinde, filtre içinde yer alan çok sayıda kanatçık, motora optimum hava akışını sağlarken yabancı maddeleri dışarıda tutar. 


Neden KIA Orjinal Hava Filtresi? 

-KIA orjinal hava filtrelerinde kalite onaylı filtre kâğıdı kullanırken, taklit hava filtreleri yazı kağıdına benzer filtre kağıdı kullanır.

-KIA orjinal hava filtreleri küçük toz tanelerini dahi filtre ederken , taklit hava filtreleri aynı performansı gösteremez.

-KIA orjinal hava filtrelerinde değiştirme döngüsü 15.000-20.000 km iken , taklit hava filtrelerinde değiştirme döngüsü 6.000 km'den azdır.

-KIA orjinal hava filtreleri her türlü partikül ve tozu etkin bir şekilde filtrelediğinden ; aracınızın motoru ve kişisel sağlığınız için en uygun filtredir.

 

 

Debriyaj Diskinin Aracınız Üzerindeki Rolü 

Motor ve şanzıman arasında bulunan debriyaj diski, aracınızın çalışma sisteminin sigortasıdır. Bu parça bir kayma sırasında tekerleklerden veya debriyaj sönümleyicisinden gelen düzensiz motor şoklarını normal hale getirir.
Otomobillerde, debriyaj diskleri daha sorunsuz kalkışlara yardımcı olmak, motordan gelen sesleri ve titreşimleri hafifletmek ve motor tarafından üretilen takviye gücü bloke etmesi için motor ile şanzıman arasına takılır. 

Neden KIA 0rjinal Debriyaj Diski 

-KIA orjinal debriyaj diski daha uzun ömre sahiptir.
-KIA Orijinal debriyaj diski daha yumuşaktır ve daha az ses çıkarır.
-Taklit debriyaj diski aracın çalıştırılması sırasında sık sık titreşim yaratarak aracın kullanımını olumsuz etkiler.
-Taklit debriyaj diski güç aktarımında problemlere yol açacaktır.