KIA'nın Tercihi Castrol

Lider Araç Üreticilerinin Tercihi: CASTROL PROFESSIONAL...

Castrol, yenilikçi, güçlü yağ teknolojilerini ve yağın ötesinde çözümleri keşfetmek için tutku üzerine kurulu 100 yıllık bir başarı inşa etti. Her zaman yağlarının kalitesini yükseltmek ve motor verimliliğini artırmak için çalışan Castrol, yeni yollar aramaya durmadan devam ediyor.

Castrol, teknolojik yenilikleri keşfetmek ve birlikte yağ geliştirmek için dünyanın önde gelen araç üreticileriyle ortak mühendislik çalışmaları sürdürüyor. Castrol Professional ürünler, uzman araç üreticilerinin onayına sahip olmanın yanı sıra araç üreticileri tarafından “tavsiye” edilebilmek için endüstri limitlerinin ve spesifikasyonlarının da ötesinde performans gösteriyor.

Castrol Professional ürünleri “mikro filtreleme teknolojisi” ile üretiliyor. Bu filtreleme teknolojisi, dünyanın lider araç üreticilerinin motorlarına ilk dolum yağları üretilirken kullanılıyor.

İşte bu nedenle dünyanın lider araç üreticileri ilk tercih olarak “Castrol” diyor.

CASTROL EDGE PROFESSIONAL

MOTOR YAĞI NEDEN GÜÇLÜ OLMALIDIR?

Günümüzün teknolojisi, otomobil üreticilerinin daha küçük fakat daha güçlü ve verimli motorlar üretmesine imkan vermiştir. Amaç, daha fazla yakıt ekonomisi sağlarken düşük emisyon ve yüksek performans sunmaktır. Araçların ebatlarının küçülmesi, turbo kompresör kullanımı ve gelişmiş motor tasarımları, motor basınçlarının neredeyse iki kat artmasına neden olarak yağ üzerinde daha da fazla gerilime sebep olmuştur. Yağ artık yüksek sıcaklık ve basınç altında işlev göstermekte, bazı bölgelerde santimetre başına 10.000 kg' yi aşkın basınca dayanmaktadır.

Bu basınç altında metal yüzeyler arasında dayanabilen tek şey, yağdır. İşte yağ bu yüzden güçlü olmak ve gücünü korumak zorundadır. Bu kural, her sürüşte, motoru her çalıştırmanızda, supabın her dönüşünde ve ayağınızı gaz pedalının üzerine her koyuşunuzda geçerlidir. En iyi ve en güçlü motor yağına sahip olmanız gerekir!

Şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü yağımız Castrol EDGE Professional artık Titanyum gücünde!

TITANIUM FST™ teknolojisiyle geliştirilmiş Castrol EDGE Professional, yağın film mukavemetini iki katına çıkarırken yağ filminin kırılmasını önler ve motor performansını maksimum seviyeye getirmek için sürtünmeyi azaltır. Sürücünün ve motorun talebi ne olursa olsun yüksek performans sağlar.

CASTROL EDGE PROFESSIONAL İLE SAHİP OLDUĞUNUZ AYRICALIKLAR:

* Titanyum Gücü İle İki Kat Dayanıklı Yağ Filmi

Titanyum gücündeki Castrol EDGE Professional, yağın film mukavemetini iki katına çıkarırken yağ filminin kırılmasını önler ve motor performansını maksimum seviyeye getirmek için sürtünmeyi azaltır.

* Maksimum Performans ve Yüksek Motor Verimliliği

İşte kanıtlarımız;
% 15’ e kadar daha az sürtünme!*
En yakın rakibine göre % 45’ e kadar daha fazla güç!**

* Yeni Kalite Standardı; İlk Dolum Yağı Kadar Temiz...

Dünyanın önde gelen araç üreticilerinin motorları için ürettiğimiz yağdan ilham alarak, yeni bir Profesyonel Ürün Kalite Standardı belirledik.
Üretim sürecimizin bir parçası olarak tüm Castrol Professional yağlarına iki kat filtre uyguluyoruz ve yeni Optik Partikül Ölçüm Sistemimizle en küçük parçacığa kadar yağlarımızın kalitesini optik olarak kontrol ediyoruz.
Üretilen Profesyonel ürünümüzün her bir litresi, bu şekilde yeni ürün kalite standardımızı karşılıyor.

* Dünyanın İlk Karbon Nötr İle Sertifikalı Madeni Yağı

Castrol Professional, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizden ve tüketicilerimizden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, karbon ayak izini nötrleştirmeyi taahhüt ediyor. Professional ürünümüzün her bir litresinin karbon etkisini değerlendirdik. Castrol Professional, Afrika'da ağaçlandırma çalışmalarından Okyanusya bölgesinde rüzgar santrallerine kadar dünyanın her yerinde dengeleme projelerine yatırım yaparak bu maliyeti nötrleştirmeye çalışacaktır. Castrol Professional, dünyanın ilk karbon nötr sertifikalı madeni yağı olmaktan gurur duyuyor.

* Yaptığımız testte, TITANIUM FST™ ile güçlendirilmiş Castrol EDGE Professional, TITANIUM FST™ teknolojisi ile güçlendirilmemiş yağımıza göre sürtünmeyi % 15’ e kadar azaltmıştır. 2012 yılı satışlarımızın % 61’ ini oluşturan ürünler test edilmiştir.

**Bağımsız bir laboratuvarca yapılan Maksimum Dayanıklılık Testi' nde TITANIUM FST™ ile güçlendirilmiş Castrol EDGE Professional' ın referans alınan ürüne göre % 45' e kadar güçlü kaldığı kanıtlanmıştır.

ÇELİK MOTOR’UN KIA İÇİN TAVSİYESİ CASTROL PROFESSIONAL

Madeni yağ sektörünün öncüsü Castrol, liderliğini sadece sahip olduğu bilgi birikimi, ileri teknoloji ve deneyime değil, kendisini müşterilerinin iş ortağı olarak görmesine borçludur. Bizi sektörümüzde farklı kılan, müşterilerimizin işlerini geliştirmelerine yardımcı olacak katma değerli hizmetler üretme felsefemizdir. “Müşterilerimize kazandırarak kazanmak” şeklinde özetleyebileceğimiz bu anlayışın bir ifadesi olarak, markamızın yanına “Yağın Ötesinde” sözünü ekliyoruz; yağın çok daha ötesinde değerler sunuyoruz... İşte bu felsefemizin ve iş anlayışımızın sonucu olarak kurulduğumuz günden bu yana dünyanın önde gelen otomotiv üreticileri (OEM) ile güçlü bir işbirliği içindeyiz. Castrol markası, asırlık bilgi birikiminin yanı sıra en büyük gücünü araç üreticileriyle birlikte omuz omuza çalışma anlayışından almaktadır.